piątek, 9 maja 2014

Toaleta w Parku Zdrojowym


W jeleniogórskim Parku Zdrojowym wyremontowanym niedawno za kosmiczną kwotę kilkunastu milionów złotych nie mogło zabraknąć publicznej toalety. Kiedyś mieściła się w małym białym domku za Teatrem Zdrojowym (obecnie Teatr Animacji), ale przez ostatnich wiele lat była nieczynna i miała zamurowane drzwi. Podczas rewitalizacji terenu parkowego dawna toaletę usunięto a w zamian postawiono nową niedaleko sanatorium MSW "Agat" przy ulicy Cervii.

Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda i działa nowy obiekt:

Na pierwszy rzut oka wygląda estetycznie a wręcz luksusowo, ale na tym się kończy. Podchodzimy bliżej. Drzwi są zamknięte i nie ma możliwości wejscia to toalety. W tym celu należy uiścić opłatę korzystając z panelu obok. Jego wyświetlacz jest uszkodzony, a monet nie da się wrzucić bo przelatują, zresztą zobaczcie sami:

Z toalety nie można skorzystać, co jest ciekawe tym bardziej że jest cały czas pod czujnym okiem kamery. Czy służby obserwujące to miejsce nie zauważyły rozbicia wyświetlacza? A służby porządkowe? Ktoś tam przecież zamiata, czy nie zauważył, ze obiekt jest w stanie nie nadającym się do uzytku? Czy siedzący po drugiej stronie kamery nie zauważyli, ze nikt do tej ubikacji nie wchodzi bo sie nie da? Dziwne, że w mieście uważającym się za turystyczne i uzdrowiskowe sa takie jaja ze zwykłym kiblem. A pewnie gdyby ktoś sie wysikał na trawniku pod kamerą to  zaraz by przyjechali wręczyć mandat za zanieczyszczanie.

Niepowtarzalna fotografia ślubna Jelenia Góra

1 komentarz: